MiniCredit

Serwis z darmowymi materiałami do nauki języka angielskiego
pożyczki Bydgoszcz
– czasy gramatyczne, struktury oraz wyrażenia. System nauki słówek on-line, baza phrasal verbs oraz slangu angielskiego, forum. Codziennie nowa bajka po angielsku oraz testy.

Pierwsza pożyczka – w tej kolumnie znajduje się informacja na temat oferty dla nowych klientów. Wybrane firmy posiadają promocyjne oferty w postaci darmowej chwilówki bez prowizji – na ściśle określoną wartość i okres czasu (tam zobaczysz napis „darmowa” lub „promocja„). W pozostałych przypadkach oferta pierwszej pożyczki nie jest już bezpłatna ale ograniczona kwotowo. Wysokość prowizji sprawdzisz zawsze w szczegółach oferty.

ubezpieczenie – wpisujemy procentową wartość ubezpieczenia miesięcznego. WAŻNE – większość banków oblicza wartość ubezpieczenia według wzoru – kwota kredytu netto x procent ubezpieczenia (miesięczny) x ilość rat. Ta kwota powiększa wartość kredytu. Jeżeli dany bank nie dodaje kwoty ubezpieczenia do kwoty kredytu, a liczy ją na przykład od salda zadłużenia pozostającego do spłaty – wtedy pole pozostawiamy puste lub wpisujemy 0.

Aby otrzymać kredyt w banku musimy poświęcić dużo swojego czasu aby załatwić wszystkie potrzebne dokumenty oraz poręczycieli. Później czekamy na decyzję, która może być nie korzystna. Natomiast w przypadku pożyczki prywatnej od ręki, jedyne formalności jakie nas czekają to zalogowanie się na odpowiedniej stronie i wyszukanie najkorzystniejszej dla nas oferty. Wszystko to jednak odbywa się całkowicie bez wychodzenia z domu.

Też wydaje mi się obecnie najrozsądniejsze zamrozić oprocentowanie na 30 lat. Ale przeczytać najmniejsze literki kontraktu! – bo jakoś nie chce mi się wierzyć aby bank chciał swoje dochody zamrozić aż tak nisko na tak długo. Za 30 lat tego banku może nie będzie. W sumie domy staniały, procent mały, więc kupno zdaje się być b. atrakcyjne. Pod warunkiem, że… jak pisze powyżej marekr.

Nie jest równe preferuje duże firmy z spółkami zależnymi w rajach podatkowych, w ten sposób bardzo łatwo wykazywać, że w Polsce się ma straty, a zyski ujawniać w raju za pomocą zawyżonych faktur pomiędzy spółkami :-D Koszty inspekcji koncesji i pozwoleń są takie same dla dużych i dla małych. A więc państwo daje przywilej określonej działalności tylko bogatszym firmom. Często też duże firmy otrzymują zwolnienia z podatku. Część z działań, które wymieniłem ma swoje uzasadnienie ekonomiczne, jednak powodują one, że inne prawo jest dla dużych a inne dla małych firm. Po prostu za pieniądze kupujesz sobie przywileje i możliwości od państwa. Tak więc hipokryzją jest twierdzenie, że prawo jest takie same dla wszystkich.

Wpisanie hipoteki do księgi wieczystej może potrwać nawet kilka miesięcy – w tym czasie bank zobowiąże nas do wykupienia przejściowego ubezpieczenia. Z reguły kosztuje ono około jeden procent rocznie. Jeśli więc wpis hipoteki uprawomocni się po trzech miesiącach, to przy naszej pożyczce w wysokości 50 tysięcy złotych zapłacimy z tego tytułu około 130 złotych.

Leave a reply